Hledáme nové partnery po celém světě. Zjistěte více

Sdílejte:

FBG monitoring tunelů

Monitoring technického stavu tunelů na dlouhé vzdálenosti

Tunely hrají významnou roli v pohybu osob, zboží a služeb. Proto aby nebyla ohrožena veřejná doprava a bezpečnost provozu, hraje jejich nosnost, celistvost, stabilita a životnost velmi důležitou roli. S naší optovláknovou technologií je možné nepřetržitě sledovat stav konstrukce a aktuální vývoj deformací, jako trhliny, praskání ostění, dislokace, padající bloky atd. v reálném čase 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

  • dálkové monitorování technického stavu zohledňuje vlivy prostředí a provozní zátěž
  • hodnocení a predikce technického stavu tunelu
  • naměřená data online a v reálném čase

Tunely jsou v průběhu výstavby i životnosti ovlivňovány různými faktory (např. geologie, design, klimatické podmínky …). Použité materiály podléhají opotřebení a  řádná údržba konstrukce nemusí být vždy provedena včas. Proto se mohou kdykoli v průběhu životnosti tunelu vyskytnout problémy (např. praskání obložení, dislokace, padající bloky atd.), které snižují jejich bezpečnost a v některých případech mohou vyžadovat až zastavení jejich provozu. V těchto případech nacházejí své uplatnění optické měřicí systémy pro průmyslovou kontrolu.

Primární funkcí řešení pro monitorování technického stavu konstrukce tunelu je nejen zajistit jeho bezpečnost, ale také plánovat, předvídat a optimalizovat potřebnou údržbu. Naše řešení tak poskytuje cenné informace týkající se zdraví stavby, umožňuje přijmout rychlou odezvu před případným nebezpečím a zvolit vhodné protiopatření pro zajištění stability konstrukce.

Pro správné a přesné posouzení úkonů nutných pro efektivní údržbu tunelu je v našem řešení nutná síť optických FBG (Fiber Bragg Grating) senzorů v kombinaci s vhodnou topologií a přístupovou sítí. Tak získáme potřebné informace pro posouzení široké škály parametrů důležitých pro monitorování technického stavu tunelu. Takové řešení umožňuje rozhodování na základě konkrétních a relevantních dat a přináší významné úspory provozních nákladů a zvyšuje bezpečnost.


Podívejte se na naše reálné projekty


Jak vám můžeme pomoci?

Zajímají vás naše produkty a řešení? Tušíte, že by se nám mohlo dobře spolupracovat? Napište nám. Naši reakci můžete očekávat do 24 hodin. 

Máte naspěch? Zanechte na sebe telefonický kontakt a komunikace půjde rychleji.