Hledáme nové partnery po celém světě. Zjistěte více

Sdílejte:

Odhalení vandalismu a pokusů o vniknutí

Osvědčí se náš monitorovací systém v tvrdých podmínkách pouště?

Vyvinuli jsme monitorovací systém schopný spolehlivě detekovat 100% pokusů o vniknutní na vzdálenost delší než 40 km. To vše bez potřeby napájení a se schopností odolat nepříznivým pouštním podmínkám.

KLIENT
  • jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů telekomunikačních služeb
OČEKÁVÁNÍ
  • měřící systém spolehlivě fungující na dlouhé vzdálenosti
  • testování odolnosti systému v náročném prostředí pouště
VÝCHOZÍ STAV
S ČÍM SE NA NÁS KLIENT OBRÁTIL

Klient potřeboval odolný monitorovací systém pro sledování neoprávněných vniknutí do telekomunikačních distribučních komor. Vzhledem k tomu, že v místě požadovaného monitoringu nebyl zaveden žádný přívod energie, pouze optické vlákno, byla optovláknová technologie jasnou volbou.

Druhým bodem zadání bylo posouzení možností případného budoucího rozšíření systému v rámci zákazníkovi distribuční sítě.

Benefity řešení ve srovnání s konvenčními metodami

I. PLNÁ KONTROLA NAD VZDÁLENOU INFRASTRUKTUROU I BEZ PŘÍVODU ELEKTRICKÉ ENERGIE

Řešení z optovláknové technologie nepotřebuje napájení, aby zajistilo trvalý dohled nad vzdálenou infrastrukturou. Terénní testy prokázaly 100% spolehlivost při měření lokalit vzdálených více než 40 km od monitorovací jednotky.

II. Minimalizace ztrát NA ZISKU

Monitorovací systém detekuje vibrace. Díky tomu rozpozná pokusy o vniknutí v jejich nejrannější fázi a poskytne vám delší čas k zabránění přerušení provozu.

III. Vysoká odolnost vůči enviromentálním a povětrnostním podmínkám

Optovláknové senzory jsou zcela pasivní a obstály při testech i v těch nejnáročnějších prostředích. Reálné testy v pouštních podmínkách potvrdily resistenci vůči bleskům, elektromagnetickému rušení i provozuschopnost při nedostatečném pokrytí bezdrátovým signálem.

Jak jsme k řešení přistoupili?

Detektory jsme instalovali do dvou telekomunikačních distribučních komor. Vzdálenost mezi nimi a měřicí jednotkou FBGuard byla přes 40 km. Zákazník více než měsíc náhodně testoval reakci systému na pokus o přístup do komor, úspěšnost a rychlost vyhodnocení aktivace alarmu.

Systém během testování odhalil 100% pokusů o narušení. Zákazník si tak ověřil vhodnost systému pro použití v pouštních podmínkách.

Použité produkty

Proč si vybrat právě nás?

Naše společnost byla do projektu přizvána díky odborným znalostem a zkušenostem s poskytováním optovláknových senzorických systémů pro monitorování servisních komor, skříní, vchodů a šachet.

Specializujeme se na vývoj nejekonomičtějších řešení pro sledování mnoha objektů rozmístěných na velké ploše bez lokálního přívodu elektřiny.

FBG technologie je nejvhodnějším řešením tam, kde konvenční postupy selhávají nebo nejsou možné s ohledem na běžný provoz.

Díky pokročilým algoritmům dokáže systém zcela minimalizovat počet falešných poplachů.

Řešení je velmi odolné a pokud je správně nainstalováno a chráněno před okolním prostředím, lze jej provozovat s minimální údržbou a servisem.

Odvětví

Partneři


Jak vám můžeme pomoci?

Zajímají vás naše produkty a řešení? Tušíte, že by se nám mohlo dobře spolupracovat? Napište nám. Naši reakci můžete očekávat do 24 hodin. 

Máte naspěch? Zanechte na sebe telefonický kontakt a komunikace půjde rychleji.