Hledáme nové partnery po celém světě. Zjistěte více

Sdílejte:

Plazmová úprava povrchů

Plazmové systémy pro čištění, aktivaci, leptání a povlakování povrchů

Plazmové systémy pro úpravu povrchů se používají v mnoha průmyslových odvětvích, pro řešení problémů se špatnou přilnavostí nebo čistotou povrchu. Dále umožňují odleptat extrémně tenké vrstvy nebo nanést povlaky se speciálními vlastnostmi. Ať už se jedná o čištění od organických nečistot nebo zvýšení přilnavosti před lepením, nanášením laků, pájením a nebo úprava vlastností povrchu, jakými je hydrofobie nebo hydrofilie či nanášení povlaků za účelem zvýšení odolnosti k otěru apod., to vše lze realizovat plazmovou modifikací.

  • široká nabídka plazmových procesů
  • optimalizace zařízení z hlediska požadovaného procesu, velikosti a taktu výrobních linek
  • procesy šetrné k životnímu prostředí, žádné odpadní chemikálie

V našem portfoliu najdete širokou nabídku plazmových systémů pro modifikaci vlastností povrchů od společnosti Diener Electronic GmbH, která je jedním z největších výrobců těchto zařízení v Evropě. V nabídce jsou jak nízkotlaké, nebol-li komorové, systémy (low pressure systems) a atmosferické systémy (atmospheric systems), které pracují s plazmou při atmosférickém tlaku.

K nejčastějším aplikacím plazmy patří:

  • čištění znečištěných povrchů od organických nečistot, kdy je povrch bombardován mikročásticemi, znečištění je odprášeno a následně odsáváno,
  • aktivace povrchu, kdy působením molekul kyslíku dochází k zvýšení přilnavosti povrchu,
  • leptání povrchu, při kterém je povrch bombardován procesním plynem, čímž se povrchový materiál odleptá a odstraní,
  • nanášení vrstev, nebo-li povlakování, kdy je zvolený monomer ve formě plynu vháněn do plazmové komory, kde působením plazmy polymerizuje a nanáší se na povrch.

Pro nalezení optimálního řešení je nutná znalost konkrétní problému. Poté dochází k navržení procesu a jeho ověření na dodaných vzorcích nebo odzkoušení formou pronájmu plazmového zařízení zákazníkovi, který si sám nastaví proces dle svých konkrétních potřeb a vyzkouší ho přímo ve výrobě.Jak vám můžeme pomoci?

Zajímají vás naše produkty a řešení? Tušíte, že by se nám mohlo dobře spolupracovat? Napište nám. Naši reakci můžete očekávat do 24 hodin. 

Máte naspěch? Zanechte na sebe telefonický kontakt a komunikace půjde rychleji.