Hledáme nové partnery po celém světě. Zjistěte více

Sdílejte:

Měření barvy

Měření barevných odstínů pomocí spektrofotometrů

Měření barvy je samostatným oborem a má využití ve všech oborech lidské činnosti. Je založeno na měření odrazivosti od měřeného povrchu, přičemž použití spektrofotometru umožní rozlišit řádově menší rozdíly v odstínu barvy než je tomu u lidského oka. Naměřené hodnoty záleží na způsobu osvětlení, pozorovacím úhlu a na tom, zda je povrch lesklý, matný, homogenní nebo s texturou atd. Všechny tyto vlivy se dají eliminovat různými doplňky a modifikacemi tak, aby výsledné hodnoty nebyly těmito jevy ovlivněny.

  • snadná obsluha a rychlé a přesné měření,
  • široká škála aplikací, možnost měření na velmi malých nebo zakřivených plochách
  • velká variabilita a řada doplňků pro konkrétní aplikace

V oblasti měření barvy pomocí spektrometrů spolupracujeme dlouhá léta s německou firmou ColorLite GmbH. Jejich produkty se vyznačují velkou variabilitou, snadnou obsluhou a řešením pro jakoukoliv aplikaci.

Měření barvy lze rozdělit na:

    • měření pomocí příručních spektrofotometrů, které pracují jak v bateriovém provozu tak v režimu, kdy je měření realizováno prostřednictvím počítače a softwaru ColorDaTra
    • měření pomocí stacionárních spektrofotometrů, které jsou navržené pro práci v laboratoři
  • on-line měření barvy v průmyslových aplikacích

Pro nalezení optimálního řešení je nutná detailní znalost konkrétního problému. Poté dochází k výběru zařízení a doplňků popř. k ověření řešení na dodaných vzorcích v laboratoři firmy ColoLite.

 Jak vám můžeme pomoci?

Zajímají vás naše produkty a řešení? Tušíte, že by se nám mohlo dobře spolupracovat? Napište nám. Naši reakci můžete očekávat do 24 hodin. 

Máte naspěch? Zanechte na sebe telefonický kontakt a komunikace půjde rychleji.