Hledáme nové partnery po celém světě. Zjistěte více

Sdílejte:

Chytrý monitoring silničního provozu

Inovativní technologie pro detekci projíždějících vozidel

K zajištění dlouhé životnosti silniční infrastruktury je klíčové zavedení rychlého a intenzivního monitoringu. Ten, na základě naměřených hodnot, usnadní údržbu komunikací i zavedení potřebných preventivních opatření. Jedinečnost našeho monitorovacího systému spočívá v použití speciálně konstruovaného tenzometrického detektoru (Asphalt road detektor), který je vhodný pro instalaci do asfaltových vrstev stejně jako pro zabudování pod spodní vrstvy silnice. Díky vysoké citlivosti detektoru po celé jeho délce získáte data pro efektivní plánování údržby komunikací.

  • možnost zapuštění i do spodních vrstev vozovky
  • vyvážená odezva s vynikající citlivostí po celé délce
  • klasifikace a měření hmotnosti projíždějících vozidel

Detektory napětí instalujeme do různých hloubek asfaltového povrchu. Testovací měření v odlišných podmínkách probíhají s cílem určit co nejvhodnější způsob montáže s ohledem na volbu materiálů a následně dosažení co nejvyššího a nejstabilnějšího výkonu. Samotná instalace se provádí buď do drážek vyplněných studeným reaktivním asfaltem, nebo do drážek, které vydrží i následnou pokládku vrstev horkého asfaltu.

Jednoznačná identifikace projíždějících vozidel je předpokladem pro použití softwaru SigProc pro zpracování dat. Parametry (např. klasifikace a rychlost vozidel) jsou vypočteny pomocí SigProc Dynamic Threshold algoritmů. Tím se odfiltruje vliv okolního hluku a teploty a umožní automatizace sledování dopravy.

Kromě toho umožňuje sledování stop projíždějících vozidel s ohledem na vliv hmotnosti na nápravu. To poskytuje slibné vyhlídky pro vývoj nových aplikací v oblasti Weight in Motion (WIM), kombinující výhody přístupu založeného na optických vláknech, požadavků na instalaci a údržbu a nákladů.Jak vám můžeme pomoci?

Zajímají vás naše produkty a řešení? Tušíte, že by se nám mohlo dobře spolupracovat? Napište nám. Naši reakci můžete očekávat do 24 hodin. 

Máte naspěch? Zanechte na sebe telefonický kontakt a komunikace půjde rychleji.